• 0a
  SaveSave
 • 0c
  SaveSave
 • sampziom
  SaveSave
 • 0g
  SaveSave
 • 0i
  SaveSave
 • a1
  Save
پرینت

بلک بری ۲۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج خواهد کرد

. ارسال شده در تاره های تکنولوژی

کمپانی بلک بری که این روزها ساختار شکنی کرده و به سیستم عامل اندروید روی آورده است ، بزودی ۲۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج خواهد کرد.با اینکه هنوز بلک بری هیچ اشاره ای به اینکه کارمندان کدام بخش از این شرکت اخراج خواهند شد نکرده است، اما بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند با توجه به اینکه از این پس فعالیت بلک بری در زمینه تولید گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید خواهد بود ، به احتمال بسیار زیاد تعدیل نیرو در بخش سیستم عامل اختصاصی این شرکت یعنی دپارتمان BlackBerry 10  ، صورت خواهد گرفت.
ماه گذشته، مدیر ارشد اجرایی این شرکت، آقای John Chen در بیانه‌ای رسمی اذعان داشت که سیستم‌عامل بلک‌بری دیگر آینده‌ای نخواهد داشت و روز بعد نیز اعلام شد که این شرکت قصد استفاده‌ی کامل از سیستم‌عامل اندروید را برای دستگاه‌ها و گوشی‌های هوشمند بعدی خود خواهد داشت. البته آنها همانند قبل از محصولاتی که پیشتر عرضه کرده و همینطور سیستم‌عامل خود پشتیبانی خواهند کرد، اما با وجود اینکه در آینده نمی‌توانیم شاهد عرضه‌ی محصولاتی همانند BB10 باشیم، این احتمال باز هم وجود دارد که بلک‌بری به فکر تعدیل نیرو باشد.
مشکلات مالی که این روزها بلک‌بری با آن دست و پنجه نرم می‌کند، بسیار زیاد بوده و به نظر می‌رسد که تعدیل نیرو، درست‌ترین کاری بوده که این شرکت می‌توانسته برای متعادل ساختن حساب‌های خود انجام دهد. در مورد آمار مالی نیز باید بدانید که گزارش‌های مالی این شرکت که در ماه دسامبر منتشر شده بود، نشان داد که بلک‌بری حدود ۴.۵ برابر بیشتر از میزانی که تحلیل‌گران برای این شرکت درآمد پیش‌بینی کرده بودند، ضرر کرده است! همین موضوع نیز باعث به وجود آمدن این وضع نگران‌کننده شده است.
به هر شکل هنوز مشخص نیست که در آینده و با عرضه‌ی گوشی‌های اندرویدی توسط این شرکت، باز هم مدیران به فکر احیا کردن سیستم‌عامل BlackBerry خواهند بود یا نه.
 منبع : gsmarena